Blog

Jak vybrat postel a matraci pro vaši výšku?

jak vybrat postel a matraci pro vaši výšku

Zdravý spánek je základem pro správné fungování organismu. Je třeba o něj pečovat od prvních okamžiků jeho života, vybavení ložnice vybírat podle jeho věku a tělesné hmotnosti. S přibývajícími roky se důležitým parametrem při výběru postele a matrace stává i výška. Obvykle se i v případě teenagerů dá určit, zda standardní nabídka obchodů s vybavením ložnice naplní očekávání uživatele postele. Lidem, jejichž výška vybočuje ze statistického průměru, nemusí běžně dostupné rámy postelí a matrace poskytovat dostatečný komfort spánku.

Pravidla pro výběr postele a matrace na výšku

Existuje několik důležitých pravidel, která usnadňují výběr vybavení ložnice. S přihlédnutím k výšce těla je třeba délku a výšku rámu postele, stejně jako délku a výšku matrace přizpůsobit individuálním potřebám uživatele ložnice.

Optimální pohodlí a komfort spánku zajišťuje matrace, která je o cca 15 cm delší než naše tělo. Nejlepší je vybrat produkt, který počítá s pár centimetry volného prostoru navíc. To je zvláště důležité například v případě lidí, kteří během spánku často mění polohu.

Doporučená šířka matrace pro jednu dospělou osobu je 90 cm. Pro lidi s masivní postavou bude nejvhodnější matrace o šířce 120-140 cm.

Optimální výška postele (rám + matrace) pro osobu průměrného vzrůstu je přibližně 50 cm. Pro vyšší osoby je optimální výška postele 60-70 cm. U malých osob může být nutné snížit výšku spaní na 40 cm. Obrovský vliv na komfort spánku a životnost matrace má také rám postele, který je nutné přizpůsobit váze a velikosti matrace a také doporučení jejího výrobce.

Výšku plochy na spaní lze zvýšit nebo snížit nejen výběrem nestandardního rámu postele, ale také výběrem nízké či vysoké matrace. V Design Ložnice si můžete objednat matraci italské značky Mollyflex, která se dokonale přizpůsobí výšce uživatele postele. Nabízíme také postele, matrace, polštáře a doplňky, které splňují nejvyšší standardy kvality. K dostání jsou v sortimentu našeho internetového obchodu a v našem showroomu v Galerii MODO v Průhonicích.

Pro každý rozpočet existují produkty, které vám umožní zajistit zdravý spánek a účinnou regeneraci organismu.

Jakou postel a matraci vybrat?

Nejdůležitějšími kritérii pro výběr postele a matrace je vysoká kvalita materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, a také vhodné přizpůsobení individuálním potřebám. Rám a rošt postele by měly být odolné proti poškození a stabilně podpírat matraci. Kvalitní matrace zajišťuje komfort spánku, správnou oporu páteře a uvolnění svalů a také zdravotně nezávadné spánkové mikroklima.

Doporučujeme mimo jiné:

  • ortopedická pěnová matrace Montreal od Mollyflex, která zajišťuje vhodné rozložení tlaku, správnou regeneraci svalů a optimální podporu přetěžované páteře;
  • Pěnová matrace Giotto Memory se statutem zdravotnického prostředku, která zajišťuje správnou oporu těla při spánku a pomáhá předcházet nadměrnému svalovému napětí a neduhům souvisejícím s přetěžováním pohybového aparátu.

Rozměry matrací italské značky Mollyflex můžeme přizpůsobit individuálním potřebám. Lidem, kteří potřebují matraci na míru, doporučujeme kontaktovat naše prodejce.

Perfektně padnoucí matrace není všechno. Abyste si dopřáli zdravý spánek, potřebujete také správnou postel. Design Ložnice nabízí různé typy postelí a roštů, například jednoduchou, stylovou a elegantní čalouněnou postel s čelem Bed Desing Ivo a čalouněnou postel s čelem Emerald Visare, které lze přizpůsobit individuálním potřebám, včetně: výběru druhu a barvy potahové látky.

Souhrn

Pokud si chcete postel a matraci přizpůsobit své výšce, musíte dbát na několik důležitých rozměrů. Matrace by měla být asi o 15 cm delší než naše tělo. Pro lidi, kteří nemohou najít matraci vhodnou pro jejich výšku, je ideálním řešením vybrat si matraci na míru. V Design Ložnice nabízíme matrace Mollyflex šité na míru individuálním potřebám.