Blog

Jak zařídit ložnici v zimním období?

Jak zařídit ložnici v zimním období (1)

V zimě chceme především pobývat v příjemném a hřejivém prostředí. Aby jste mohli naplno relaxovat v soukromí ložnice, stojí za to udělat její ,,metamorfózu“. Jaký nábytek a doplňky pomohou navodit pohodovou, romantickou atmosféru v zimě do ložnice? Poradíme.

Když je venku zima a tma, chceme se zabalit do teplé deky a v klidu odpočívat v útulné ložnici, která není jen místností na spaní. Vhodné uspořádání ložnice umožňuje získat soukromou oázu blaženého klidu a relaxace, kde si můžeme zpříjemnit chvíle strávené s knihou, nebo například i sledováním filmů.

Nejdůležitějším prvkem vybavení ložnice je postel a kvalitní matrace. Tato kombinace vytváří základ pro zdravý spánek a účinnou regeneraci, což vám umožní znovu získat sílu a energii do nového dne. Postel je doplněna matrací na míru našim individuálním potřebám, díky které si můžeme dopřát blažený spánek. Příjemnou atmosféru v ložnici vytváří nejen nábytek, ale také doplňky a dekorace včetně pohodlných polštářů a látek, které interiér zahřejí. Než se však pustíme do zařizování ložnice, je třeba se zaměřit na to nejdůležitější, tedy na postel a potřebné doplňky, díky nimž ložnice zaručí zdravý, pohodlný a klidný spánek.

Která postel se hodí do útulné ložnice ( nejen ) v zimním období?

Moderní, nebo klasika – která postel se nejlépe hodí do ložnice v ( nejen ) zimním klimatu? Vynikající volbou pro útulnou ložnici je čalouněná postel s pohodlným čelem, která vám umožní zaujmout správnou polohu například při odpolední chvilce s knihou nebo promítáním filmu.

Čalouněné postele dokonale ladí s různými styly interiérového designu, takže je snadno sladíme s dalším vybavením a zajistíme tak, že další proměna pokoje nebude vyžadovat nákup nového kusu nábytku. Pro ložnici v hřejivém duchu doporučujeme:

  • čalouněné postele Gomarco,
  • čalouněné postele Visare,
  • čalouněné postele Bed Design.

Moderní čalouněné postele lze přizpůsobit individuálním potřebám výběrem z různých druhů a barev látek i variant designu postelových čel. Pokud chceme, aby naše ložnice zaujala svým jedinečným vzhledem, stojí za to se rozhodnout, že si postel snů navrhnete sami.

Matrace – nezbytný doplněk postele

Postel sama o sobě nezajistí klidný spánek a účinnou regeneraci. Chceme-li si užít výjimečné pohodlí a komfort, musíme jej sladit s matrací, která odpovídá našim individuálním požadavkům. Výběr matrace je rozhodnutím na mnoho let, proto se vyplatí vybrat si výrobek, který se vyznačuje nejen vysokou kvalitou, ale také zajišťuje dlouhodobé a bezproblémové užívání. Výbornou volbou pro náročné zákazníky jsou matrace italské značky MollyFlex a také matrace španělské značky Gomarco, které nabízejí inovativní produkty s různými parametry.

Dobrá matrace by měla mimo jiné:

  • poskytují stabilní oporu páteři,
  • správně rozložit tlak,
  • regulovat tělesnou teplotu během spánku,
  • zlepšit spánkovou hygienu omezením růstu mikroorganismů a alergenů.

Při nákupu nové matrace se vyplatí chránit ji před nečistotami pomocí speciálního příslušenství, které vám umožní prodloužit její životnost.

Dekorace a doplňky, které vnesou do ložnice příjemnou a klidnou atmosféru

Postel a matrace tvoří základ, který lze doplnit například o doplňky měnící se podle ročních období. V zimě se chceme obklopit měkkými látkami, které ložnici výrazně zahřejí, zútulní. V zimním období se do ložnice skvěle hodí silnější závěsy, hřejivé přikrývky, koberce s delším vlasem a dekorační polštáře. Výbornou volbou jsou textilie se zimními motivy, které pomáhají vytvořit jedinečnou náladu.

Teplé, rozptýlené světlo je neméně důležité, proto se vyplatí postarat se o pár přídavných svítidel, díky kterým můžeme osvětlit místnost podle individuálních potřeb. Romantickou atmosféru navodíme díky svíčkám a lucernám, ale i dekorativnímu osvětlení, například v podobě jemných LED svítidel.

Souhrn

Zimní období v ložnici vám umožní maximálně využít svůj volný čas a užívat si pobyt v útulném pokoji. Nejdůležitější v každé ložnici je postel, která spolu s matrací tvoří základ pro zdravý spánek a účinnou regeneraci. Doplňky a dekorace jsou pouze doplňkem pohodlného a funkčního kusu nábytku, který lze libovolně obměňovat a provádějí tak rychlou proměnu interiéru. V zimě bychom se měli zaměřit na doplňky a dekorace, které interiér zahřejí, jako jsou hřejivé deky a přehozy, měkké koberce, silné závěsy, ale i atmosférické osvětlení, díky kterému rychle překonáme stres všedního dne a zajistíme si pohodu.

Related Posts