Blog

Jaká matrace pro dva?

Jaká matrace pro dva?

Vybrat matraci, která bude splňovat potřeby a očekávání dvou lidí, je zodpovědný úkol. Před konečným rozhodnutím stojí za to zjistit, čemu věnovat zvláštní pozornost, abyste se nedopustili chyb, které mohou způsobit poruchy spánku.

Špatná kvalita spánku a nedostatečná účinná regenerace mají za následek zhoršené fungování organismu a horší psychickou pohodu. Můžete se vyhnout vážným problémům a užít si zdravý spánek, pokud se rozhodnete pořídit si kvalitní partnerskou matraci, která byla vytvořena pomocí technologií, které mimo jiné zabraňují přenosu pohybu a vibrací.

Výběr matrace pro dva – sladění rámu postele a roštu

Rám postele, rošt a matrace tvoří základ zdravého spánku. V případě manželské postele je důležitou otázkou výběr vybavení ložnice, které bude vyhovovat potřebám dvou osob. Rám postele a rošt by měly být přizpůsobeny matraci s přihlédnutím k zátěži, kterou budou muset vydržet. Důležité je, že byste se měli řídit doporučeními výrobce matrace, protože použití mj. z nevhodného roštu může vést ke ztrátě záruky, pokud se matrace zdeformuje v důsledku nesprávného používání.

Matrace vybíráme z hlediska rozměrů k rámu postele. Nejlepší je pořídit si matraci o šířce alespoň 160 cm, která poskytuje dostatek prostoru pro odpočinek dvou osob. Matrace pro dva by neměla být příliš nízká – měla by přesahovat rám postele.

Než si koupíte matraci pro dva, je potřeba změřit rošt postele a zkontrolovat, jakou zátěž rošt vydrží. Stojí za připomenutí, že k váze uživatelů postele je třeba přičíst váhu matrace.

Která matrace splní potřeby a očekávání dvou lidí?

Kvalitní pěnové matrace, pružinové matrace a hybridní matrace jsou dostupné ve velikostech přizpůsobených manželským postelím. Před konečným výběrem je třeba věnovat pozornost důležitým parametrům a doplňkovým funkcím matrace. Stupeň tvrdosti by měl být přizpůsoben váze a výšce uživatelů postele. Pokud je rozdíl ve váze a výšce velký, je nejlepší koupit dvě matrace, které budou perfektně vyhovovat individuálním potřebám, nebo koupit matraci s dělenou vložkou se dvěma stupni tvrdosti.

Spánek v páru by neměl způsobovat žádné nepohodlí. Zde není prostor pro kompromisy, protože nevhodně zvolená matrace ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale i vztahy. V showroomu Design Ložnice si můžete matraci před nákupem vyzkoušet a využít rady zkušených prodejců, což usnadňuje výběr matrace na míru vašim potřebám a očekáváním. Nabízíme také polštáře a doplňky, které vám pomohou plně se postarat o váš zdravý spánek a po ránu se cítit dobře.

Pro většinu lidí průměrné hmotnosti a průměrné výšky je výběr matrace se střední tvrdostí dobrou volbou. Lidé s vyšší tělesnou hmotností by měli používat tužší matraci. Nejdůležitější je ovšem Váš pocit na matraci. Vyplatí se zkontrolovat, zda matrace poskytuje správnou oporu díky komfortním zónám, které rozdělují tlak a zajišťují, aby každá oblast těla byla během spánku ve správné poloze. Dobře zvolená matrace zajišťuje udržení páteře ve fyziologické poloze, zabraňuje vzniku vad držení těla a vzniku obtížných onemocnění.

Matrace pro dva – doplňkové funkce

Dobrá matrace pro dva by měla rychle odvádět vlhkost, zabraňovat přehřívání těla během spánku a přizpůsobovat se tělu při změně poloh. Matrace ze zdravotně nezávadných materiálů regulují tělesnou teplotu během spánku a zajišťují dostatečné větrání, které udržuje zdravé mikroklima v posteli.

Výbornou volbou pro dvoulůžko je například tužší matrace MODENA italské značky MollyFlex, která je vybavena pružinovou vložkou. 7 komfortních zón matrace MODENA poskytuje přiměřenou oporu tělu v každé poloze a snižuje tlak, eliminuje riziko poruch spánku v důsledku bolestí a ztuhlosti zad.

Další, která stojí za doporučení, je matrace DIVERSO od Mollyflex. Tato matrace je vybavena dvěma nezávislými vložkami se dvěma zónami tvrdosti. To umožňuje upravit pohodlí a tvrdost matrace pro osoby různé hmotnosti, anatomické stavby a dalších preferencí pohodlí.

Tento model matrace účinně zabraňuje přenosu vibrací, stabilně podpírá tělo a zajišťuje dokonalé přizpůsobení anatomickému zakřivení páteře.

Souhrn

Matrace pro dva by měla zajistit pohodlí a komfort spánku a blahodárně působit na zdraví páteře. Při pořizování matrace do manželské postele se vyplatí věnovat pozornost nejen velikosti, ale také stupni tvrdosti a doplňkovým funkcím, díky kterým si můžete dopřát klidný a zdravý spánek.