Blog

Jaké jsou výhody pružinových matrací?

Jaké jsou výhody pružinových matrací

Výběr matrace je obtížný a zodpovědný úkol. Při nákupu matrace bychom měli věnovat pozornost několika důležitým otázkám a jednou z nejdůležitějších je její typ. Vybírat můžeme mimo jiné z: pěnové matrace, pružinové matrace a hybridní matrace. Jaké jsou výhody pružinových matrací? Vyplatí se zvolit toto řešení? Pomůžeme Vám.

Matrace je nerovná! To platí pro všechny typy matrací, protože jejich výrobci používají různé materiály a technologie výroby. Z tohoto důvodu se vyplatí seznámit se s dostupnými řešeními, díky kterým se při nákupu matrace nedopustíme dosti častých chyb. Při výběru bychom měli dbát nejen na kvalitu a funkčnost matrace. Velmi důležité je vzít v patrnost všechny důležité aspekty: stavba těla, váha, věk především zdravotní stav a omezení. Dobře vybrané lůžko, matrace a polštáře vám umožní využít každou minutu spánku na maximum, umožní efektivní regeneraci a redukci různých zdravotních neduhů.

Je vhodné připomenout, že na komfort používání matrace má vliv i správně zvolený rošt, který by měl matraci nejen poskytnout správnou oporu, ale také umožnit volnou cirkulaci vzduchu.

 

Typy pružinových matrací

Výrobci matrací nabízejí:

  • bonellové matrace,
  • kapsičkové matrace,
  • vícekapsové matrace a kapsové plus matrace.

Každý typ matrace je trochu jiný. Jedním z nejoblíbenějších řešení, které vyniká z hlediska poměru ceny a kvality, jsou kapsičkové matrace. V tomto případě se jedná o matrace s větším počtem pružin uzavřených v látkových kapsách a fungujících samostatně.

 

Co jsou pružinové matrace?

Mnoho lidí si pružinové matrace příliš nespojuje, ale moderní pružinové matrace se v ničem nepodobají výrobkům, které byly na trhu dostupné před více lety. Změna technologie výroby a neustálé hledání nových designových řešení nám umožnily vybírat z mimořádně pohodlných matrací. Při rozhodování o koupi moderní pružinové matrace se nemusíme obávat vrzání pružin a rychlé ztráty elasticity jejího povrchu. A co víc, na pružiny prorážející materiál můžeme nadobro zapomenout.

Aby použití pružinové matrace poskytovalo maximální pohodlí a komfort, mnoho modelů používá několik vrstev pěny, díky čemuž je jádro matrace nepostřehnutelné. Tato konstrukce pružinové matrace účinně snižuje vibrace a poskytuje stabilní oporu tělu během spánku a zajišťují dlouhou životnost díky pružinové oppoře, neprolehává se. Pro prodloužení životnosti nejemn potahu matrace se vyplatí, chránit její povrch doplňky, mezi kterými najdeme mj. matracové chrániče, chránící před nečistotami a mechanickým poškozením.

 

Výhody pružinových matrací

Pružinové matrace jsou trvanlivé a nedeformují se, můžeme je používat po mnoho let. Jejich největší předností je mimořádná stabilita a flexibilita, díky které jsou perfektní i pro velmi náročné uživatele. Moderní konstrukční řešení zabraňují deformaci matrace, nepříjemným vibracím a pocitu zaboření do matrace, protože každá z pružin pracuje samostatně. A co víc, výběrem pružinové matrace s různými zónami tvrdosti se můžete plně starat o své zdraví a účinně snížit mj. poruchy krevního oběhu a nadměrné svalové napětí. Pružinové matrace jsou ideálním řešením pro páry, protože díky použití pružin jsou pohyby druhé osoby prakticky nepostřehnutelné a váhový rozdíl nezpůsobuje nepohodlí při spánku.

Pružinová matrace je investicí na mnoho let. V našem showroomu Galerii MODO v Průhonicích si můžete vyzkoušet různé druhy pěnových a pružinových matrací a také využít odborné rady našich prodejců.

 

Souhrn

Pružinové matrace mají mnoho výhod. Společným znakem všech matrací, jejichž jádro tvoří pružiny, je mimořádná odolnost proti deformaci a také dlouhá životnost. Mezi různými pružinovými matracemi si každý najde produkt, který dokonale splní individuální potřeby a očekávání. Při nákupu pružinové matrace stojí za zvážení použití moderních technologických řešení, díky nimž matrace poskytuje mimořádný komfort a pohodlí, účinně podpírá tělo, snižuje vibrace a také bodově rozkládá tlak, zlepšuje činnost oběhového systému a usnadnění svalové relaxace během spánku.

Related Posts