Blog

Jaké rostliny budou v ložnici dobře fungovat?

Které rostliny jsou vhodné do ložnice

V ložnici by mělo panovat zdravotně nezávadné mikroklima. Pro udržení správné kvality vzduchu se vyplatí pořídit si do ložnice rostliny, které odstraňují škodlivé klima a produkují kyslík. Jaké rostliny jsou nejlepší do ložnice? Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost, abyste si zajistili zdravý spánek? Dáme vám tip!

Rostliny nejsou jen ozdobou místnosti. Mezi četnými okrasnými rostlinami, které doma často máme, najdeme skutečné „superhrdiny“ pro speciální úkoly. Důležité je, že rostliny ideální do ložnice nevyžadují mnoho práce. S minimálním zapojením krásně rostou, regulují vlhkost vzduchu, odstraňují škodlivé klima a v noci produkují kyslík, který ovlivňuje kvalitu spánku.

Rostliny v ložnici – fakta a mýty

O pěstování rostlin v ložnici koluje mnoho mýtů. Rostliny údajně odebírají v noci kyslík a způsobují zvýšení hladiny oxidu uhličitého v místnosti. Není to tak úplně pravda, protože ani velké množství hrnkových rostlin v ložnici, o které je správně pečováno, našemu zdraví neuškodí.

Faktem je, že ne každá hrnková rostlina by měla zdobit naši ložnici. Existují rostlinné druhy, které mohou ztěžovat klidné usínání a přispívat ke zhoršení kvality spánku, protože zvyšují riziko vzniku alergií a vydávají velmi intenzivní zápach. Pro výběr dokonalé sestavy rostlin do místnosti, kde spíte, je třeba dbát na vlastnosti jednotlivých druhů a světelné podmínky v ložnici.

Jak rostliny ovlivňují kvalitu spánku?

Rostliny ovlivňují klima v místnosti. Nejen, že zdobí ložnici, ale také vám pomohou relaxovat – zelená barva uklidňuje a pomáhá uklidnit emoce. Kromě toho rostliny odstraňují ze vzduchu škodlivé znečišťující látky, například sloučeniny přítomné ve smogu, který se do místností dostává otevřenými okny a ventilačními kanály. Některé druhy rostlin vzduch vysušují, jiné pomáhají zvyšovat jeho vlhkost. Před nákupem hrnkových rostlin do ložnice se vyplatí definovat svá očekávání, protože například rostliny, které zvlhčují vzduch, nejsou dobrou volbou do bytu, kde máme problémy s vysokou vlhkostí.

Je však třeba pamatovat na to, že rostliny, i když dokážou zlepšit kvalitu spánku, nejsou tak důležité jako správně zvolený rám postele, rošt a matrace, díky nimž vytváříme správné podmínky pro spánek, zajišťující mj. o zdraví páteře a účinné regeneraci organismu. Postel je doplněna o vhodně zvolený polštář a doplňky, které pomáhají udržovat hygienu, chrání před nečistotami a pomáhají prodloužit životnost vybavení ložnice.

TOP 5 rostlin do ložnice

Ideální volbou do ložnice jsou rostliny, které v noci produkují kyslík a čistí vzduch, tj.

  • Tchýnin jazyk (Sansevieria trifasciata),
  • Toulcovka (Spathiphyllum),
  • Aloe vera (Aloe barbadensis),
  • Vánoční kaktus (Zygocactus),
  • Zelenec chocholatý (Chlorophytum comosum).

Jaké rostliny se do ložnice nehodí?

Špatnou volbou do ložnice jsou rostliny, jejichž květy vydávají intenzivní vůni, a rostliny, jejichž listy se obtížně čistí od prachu. Do ložnice se také nedoporučuje umisťovat vázy s intenzivně vonícími řezanými květinami.

Vůně květin, i když je přes den příjemná, může znesnadnit usínání a ovlivnit kvalitu spánku. Důležité je, že květinový pyl vznášející se ve vzduchu může způsobit příznaky inhalační alergie.

Jak zajistit zdravý spánek?

Výběrem rostlinných druhů, které zlepšují mikroklima místnosti, můžeme zvýšit kvalitu spánku, ale největší vliv na naše zdraví má správně zvolené vybavení ložnice.

Chcete-li zdravě spát, musíte si zajistit pohodlí a pohodlí. Výbornou volbou do ložnice je například elegantní, odolná a funkční čalouněná postel s čelem APOLLO značky GOMARCO. Nejvyšší komfort a pohodlí spánku poskytuje také například minimalistická čalouněná postel s čelem QUARTZ značky VISARE.

Všechny postele z nabídky Design Ložnice jsou produkty vyrobené za použití nejkvalitnějších materiálů a moderních technologií, které lze přizpůsobit individuálním potřebám, mimo jiné: velikost, barva a typ čalounění a designové řešení.

Souhrn

V ložnici jsou nejlepší rostliny, které v noci produkují kyslík, čistí vzduch od škodlivých sloučenin a pomáhají regulovat jeho vlhkost. Výběr rostlin pro umístění v ložnici by neměl být dílem náhody, protože jednotlivé druhy mají specifické nároky. Nejlepší je vybrat rostliny, jejichž listy dokážou snadno odstranit prach, např. Tchýnin jazyk (např. Sansevieria Guinea).