Blog

Vyplatí se kupovat postel s čelem?

Postel s čelem není jen módním prvkem vybavení ložnice, díky kterému můžete vylepšit estetiku ložnice. Proč byste si měli vybrat postel s čelem? Bude fungovat v každé ložnici? Zjisti!

Čelo je někdy pojednáno pouze jako dekorativní prvek postele, ale má i další funkce, kupř. umožňuje užívat si pohodlí a komfortu při odpočinku v sedě a polosedě. V současné době jsou velmi oblíbené postele s čalouněným čelem. Široká rozmanitost modelů a velký výběr barev čalounění vám umožní vybrat si postel s čelem, která bude dokonale ladit se stylem interiérového designu.

Jaké funkce má čelo postele?

Postel je nejdůležitějším kusem nábytku v každé ložnici. Správně zvolený rošt, rám a matrace tvoří základ zdravého spánku a účinné regenerace. Čelo postele sice přímo neovlivňuje kvalitu našeho spánku, ale umožňuje užít si večerní relax v pohodlí ložnice v komfortních podmínkách.

Design Ložnice nabízí postele ve vysoké kvalitě, matracové toppery, matrace, polštáře a doplňky, díky kterým si zařídíte svou ložnici podle svých individuálních potřeb. Doporučujeme vám produkty před nákupem vyzkoušet a využít rady našich prodejců.

Postele s čelem jsou spojeny s elegantními, luxusními ložnicemi. Dlouhodobě jsou velmi oblíbené mezi lidmi, kteří se zaměřují na vysokou kvalitu a funkčnost vybavení domu či bytu. Díky čelu postele můžete dlouho odpočívat v sedě nebo v polosedě, např. u televize, a vyhnout se tím mj. s bolestí za krkem a nepohodlí.

Čelo postele je také dodatečnou izolací proti chladu a chrání stěnu před poškozením a nečistotami. Interiéroví designéři někdy používají postele s čelem k rozdělení intimní spací zóny a obytné zóny, například ve studiových apartmánech.

Proč byste si měli vybrat postel s čelem?

Při nákupu postele s čelem investujeme do komfortu a pohodlí vlastního odpočinku, a na víc získáváme další poutavý prvek vybavení pokoje, který ovlivňuje jeho estetiku. Postel s čelem dělá ložnici útulnější a funkčnější.

Do jaké ložnice je vhodná postel s čelem?

Postele s čelem jsou dostupné v mnoha typech a hodí se do většiny ložnic. Dokážeme je přizpůsobit individuálním potřebám co do rozměrů, stylu a barev. Velká postel s vysokým čelem dokáže zahltit velmi malý pokoj – v malé ložnici je lepší postel s čelem o výšce 80-100 cm.

Používání čalouněného lůžka a čela není vždy doporučováno alergikům – lidé alergičtí např. na pyl rostlin, prach a roztoče usazující se na vnitřním vybavení – by měli používat nábytek, který se snadno udržuje v dokonalé čistotě. Neznamená to však, že by alergici museli upustit od nákupu čalouněné postele s čelem. Důležitý je v tomto případě výběr materiálů rámu postele a čela postele. Nejlepší je zvolit materiál, který nezadržuje prach a lze jej čistit vlhkým hadříkem.

Jakou postel s čelem vybrat?

V Design Ložnice najde každý svou vysněnou postel s čelem na míru podle jeho individuálních potřeb. Doporučujeme například minimalistickou, uchvacující nadčasovou elegancí, mimořádnou lehkostí a jemností postele Visare CRYSTAL, která byla vybavena nízkým čelem, které nezahltí místnost. V případě tohoto modelu postele můžete využít možnosti romantického stylu nábytku, přizpůsobení typu rámu, potahové látky a vzoru čela individuálním potřebám.

Výborná volba je také jednoduchá, elegantní a stylová postel BIAGGIO od Bed Design s horizontálním prošíváním na čele, ideální do moderního zařízení ložnice.

Pro lidi, kteří hledají postel do prostorné ložnice, doporučujeme postel CLASSIC značky GOMARCO, která je vybavena vysokým, prošívaným čelem. Tento model postele se perfektně hodí například ke stylu glamour a klasickému stylu.

Skvělým řešením jsou navíc nástěnné panely, které vyřeší stěnu za postelí podle individuálních potřeb, a skvěle doplní i tato nestandardní zákoutí.

Nástěnné panely pomohou vytvořit jedinečný design pro každou ložnici. Nástěnné panely v přírodních barvách navržené Monicou Armani pro španělskou značku GOMARCO jsou ideálním řešením hodných pozornosti. Dokonale se hodí do loftových, klasických i elegantních interiérů.

V naší prodejně získáte návrh ložnice se stěnovými panely, různými látkami zdarma a kvalifikovaní odborníci vám pomohou zařídit každé místo.

Souhrn

Vyplatí se kupovat postel s čelem? Naprosto ANO, protože díky měkké opěrce hlavy můžeme zaujmout pohodlnou polohu, například při čtení nebo sledování televize. Postel s čelem je navíc zajímavým dekorativním prvkem ložnice, dodává místnosti charakter a dělá ji útulnější. Vyplatí se však věnovat pozornost kvalitě nábytku a možnosti jeho přizpůsobení individuálním potřebám z hlediska mj. typu a barvy čalounění. V malých ložnicích vypadá lépe postel s nízkým čelem. Velká čalouněná postel s vysokým čelem je perfektní volbou do prostorných pokojů, které nezahltí ani velmi efektní čelo.